Konya`da `fuhuş istemiyoruz” yürüyüşü

Konya`da fuhuş amacıyla yerlere atılan ve üzerinde kadın isimleri ile telefon numaralarının yazdığı kartvizitlere tepki gösteren bir grup yürüyüş düzenledi.

07.05.2014 16:35, 9 yıl önce eklendi.
Konya`da `fuhuş istemiyoruz” yürüyüşü
Sosyal paylaşım sitesi aracılığıyla bir araya gelen genç kadınların çoğunlukta olduğu yaklaşık 50 kişilik grup, İplikçi Camii`nden Kültür Park`a kadar "Fuhşa Hayır", "Olduğu Gibi Görünen Bir Konya" yazan dövizlerle yürüdü. Grup adına konuşan Mustafa Çetinkaya, kent merkezinde son zamanlarda fuhşa davet kartlarına rastlandığını ve bu durumun Konya halkını rahatsız ettiğini söyledi. Herhangi bir örgüt ve kuruluşa bağlı olmadıklarını belirten Çetinkaya, “Vatandaşlarımızın bu konuda duyarlı olmasını bekliyoruz. Biz elimizden geldiği kadar yerlere atılan fuhşa davet kartlarını temizlemeye çalışıyoruz. Duyarlı vatandaşlarımız da kart atanları gördüklerinde polisi arasınlar. Gerek belediyelerimiz, gerekse Emniyet Müdürlüğü ve Valiliğimizden aynı hassasiyeti bekliyoruz” dedi.
Açıklamanın ardından “Konya ’da fuhuş istemiyoruz” sloganı atarak, topladıkları kartvizitleri yırtan grup olaysız şekilde dağıldı.

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberler

YazarlarAnket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya kutu