Derbent`te Tarımda Destekleme Projesi Masaya Yatırıldı.

Derbent Belediye Başkanlığınca organize edilen `Destekleme Projelerinden kimler nasıl faydalanabilir ` isimli konferans dün Derbent ilçesinde gerçekleştirildi.

07.05.2014 16:35, 9 yıl önce eklendi.
Derbent`te Tarımda Destekleme Projesi Masaya Yatırıldı.

Derbent Belediyesi konferans salonunda gerçekleştirilen “ Tarım Bakanlığı ile KOSGEB destekleme projelerinden kimler faydalanabilir “ konulu konferansa konuşmacı olarak İl tarım Müdür Vekili Bülent Alparslan ve KOSGEB Müdürü Osman Nuri Gönen katıldı.

Konferansa ev sahipliği yapan Derbent Belediye Başkanı Hamdi Acar, yaptığı açılış konuşmasında şu sözlere yer verdi. “ Tarım ve Hayvancılıkla geçinen ilçemizin destekleme projelerinden nasıl faydalanabilir ve aynı zamanda çeşitli konularda bilgi edinmesi için iki önemli konuşmayı ilçemize davet ettik. Halkımızın bu tür konularda aydınlatılması için bu tür konferans ve paneller yapmaya devam edeceğiz “ dedi.

İl Tarım Müdürü Bülent Alparslan “ Gıda çok önemli bir ürün hale geldi hem ülkemizde hemde dünya ’da. Bu nedenle topraklarımızın kıymetini ve değerini çok iyi bilmek zorundayız. Onun içinde bilgi, teknolojiyi ve destekleme projelerini çok iyi kullanmak zorundayız.

Geçen yıl dünya ’da bazı bölgelerde yaşanan kuraklık, nedeniyle tonu 200 dolar olan hububatın şimdi ise 400 dolarlara yaklaştığını görüyoruz.

Tarım Bakanlığının çıkarttığı tarım alanlarının korunması kanunu çok büyük bir öneme sahiptir. Derbent ilçesinin arazisi diğer ilçelerimizi göre kıt bir araziye sahiptir. Bu mevcut araziyi daha faydalı ve verimli bir şekilde kullanabiliriz. Tarımda markalaşmanız için verimli ürünler dikmelisiniz. Ve organik tarıma yönelmelisiniz.

Tarımda ve hayvancılığın desteklenmesi için projelerimiz var ve bu konuda çalışmalarımız devam ediyor. Tarım Bakanlığımızın 2011 yılı toplam desteği 6 katrilyondur.. Konya ’ya ise yaklaşık olarak 400 trilyon para düşüyor. Derbent ’te ise 400 ile 500 bin lira düşüyor.

KOSGEB Müdürü Osman Nuri Gönen ise “ Çok çeşitli destekleme projelerimiz mevcuttur. Araştırma ve geliştirme projelerine ve işletmesi olan kobilere destek veriyoruz. Öncelikle iş fikir olan ve işi olmayan yatırımcıya ilk önce girişimcilik eğitimine tabi tutuyoruz.

Onu başardığı takdirde desteklemelerimiz kademeli olarak belli bir miktara kadar devam ediyor. Bizde bu çalışmayı başından sonuna kadar titizlikle takip ederiz. “ dedi

Konuşmaların ardından Derbent Belediye Başkanı Hamdi Acar ile Derbent Kaymakamı Hüseyin Atila, konuşmacılar İl Tarım Müdür Vekili Bülent Alparslan ile KOSGEB Müdürü Osman Nuri Gönen ’e verdikleri değerli bilgiler ve derbentlileri tarımda destekleme projeleri hakkında aydınlattıkları için birer plaket verdiler

Anahtar Kelimeler: Tarım Masaya Yatırıldı

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberler

YazarlarAnket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. konya implant