Anketten çıkan sürpriz isim

Konsensus araştırma şirketi tarafından yapılan kamuoyu araştırması yayımlandı. İlginç verilerin yer aldığı araştırma sonuçlarına göre, “Türk halkının solda lider olarak en çok görmek istediği siyasetçi” Mustafa Sarıgül çıktı.

07.05.2014 16:35, 9 yıl önce eklendi.
Anketten çıkan sürpriz isim
Konsensus Araştırma tarafından “Türkiye Gündemi Araştırması Haziran 2012, 4+4+4 ve Kürtaj” başlığıyla yayınlanan araştırma, kamuoyunun merak ettiği pek çok konuda çarpıcı sonuçlar ortaya çıkardı.

Araştırma kapsamında, 24 Mayıs- 6 Haziran 2012 tarihleri arasında, 81 ilde toplam bin 500 kişi ile görüşüldü. Kürtaj, başkanlık sistemi, 4+4+4 gibi konularda yurttaşların görüşlerinin sorulduğu araştırmanın, liderlik bölümünde, Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, halkın solda en çok görmek istediği lider olarak, ilk sırada yer aldı.

Araştırmaya katılanların yüzde 29.5 ’i, “Solda kimin lider olmasını istersiniz?” sorusuna, Mustafa Sarıgül cevabını verdi. Sarıgül ’ü sırasıyla yüzde 27.7 ile CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, yüzde 7.3 ile Deniz Baykal takip ediyor. Sarıgül ’ün, Mart ayı anketine göre oy oranını yüzde 1.1 arttırdığı gözlendi.

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberlerAnket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya kutu