Genelkurmay’ın basın daveti

Konya’da düzenlenen Anadolu Kartalı Eğitim Tatbikatı’nın Basın Günü’ne, geçtiğimiz dönemlerde Genelkurmay Başkanlığı’nın etkinliklerine çağrılmayan basın yayın kuruluşlarının temsilcileri de katıldı.

07.05.2014 16:35, 9 yıl önce eklendi.
Genelkurmay’ın basın daveti
Genelkurmay Başkanlığı, Hava Kuvvetleri Komutanlığı ’nın Konya 3. Ana Jet Üssü ’nde gerçekleştirdiği yerli ve yabancı unsurların katılımıyla yapılan Anadolu Kartalı Eğitim Tatbikatı ve Türk Yıldızları Akrobasi Timinin 20. Kuruluş yıldönümü nedeniyle düzenlenen Basın Günü ’ne, 28 Şubat sürecinden bu yana faaliyetlerine çağırmadığı basın yayın kuruluşlarının temsilcilerini de davet etti.
Etkinlikle ilgili 13 Haziran ’da gönderilen davette, daha önceki davet yazılarında yer alan ‘Genelkurmay Başkanlığı nezdinde akreditesi bulunan basın kuruluşlarının temsilcileri ’ ifadesi ‘tüm basın yayın kuruluşlarının temsilcileri ’ olarak değiştirildi. Çok sayıda basın mensubu sabah saat 08.00 ’de etkinliği takip etmek için Konya 3. Ana Jet Üs ve Garnizon Komutanlığı nizamiyesine geldi. Yapılan kimlik kontrollerinin ardından gazeteciler askeri servis otobüsleri ile içeri alındı.
21 yıl önce kurulan Merhaba Gazetesi ’nin ilk kez Genelkurmay Başkanlığı etkinliğine davet edildiğini söyleyen gazetenin imtiyaz sahibi Mustafa Arslan, etkinliğe katılmaktan mutlu olduğunu belirtti. Arslan, “Geç kalmış bir uygulamaydı. Ama bundan sonrası için düzelmiş olması beni memnun etti” dedi.
Merhaba Gazetesi Genel Yayın Müdürü Kerem İşkan ise bütün gazetecilerin davet edilmesinin sevindirici bir uygulama olduğunu söyledi. İşkan, bugün Ordunun milletle barıştığı bir gün olduğunu kaydetti.
Etkinliğe 57 yerli, 20 yabancı gazeteci katılıyor.

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberlerAnket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya kutu