Kalbi delik 4.5 yaşındaki mehmet sağlığına kavuştu

Şanlıurfa’dan Aksaray’a gelerek mevsimlik tarım işçisi olarak çalışan ailenin kalbi delik olan 4.5 yaşındaki oğlu Mehmet Soylu, Selçuk Üniversitesi Selçuklu Tıp Fakültesi Kalp ve Damar Cerrahisi Bölümü’nde gerçekleştirilen ameliyatla sağlığına kavuştu.

07.05.2014 16:35, 9 yıl önce eklendi.
Kalbi delik 4.5 yaşındaki mehmet sağlığına kavuştu
Mehmet Soylu, oyun oynadığı sırada eli ve yüzünün şişmesi üzerine ailesi tarafından Aksaray Devlet Hastanesi ’ne götürüldü. Konya ’ya sevk edilen Soylu ’ya önce Konya Eğitim ve Araştırma Hastanesi ’nde anjiyo yapıldı, ardından Selçuk Üniversitesi Selçuklu Tıp Fakültesi Hastanesi ’ne sevk edildi. Soylu ’nun burada gerçekleştirilen ameliyatla kalbindeki delik kapatıldı ve damarındaki darlık giderildi. Selçuk Üniversitesi Selçuklu Tıp Fakültesi Kalp ve Damar Cerrahi Anabilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Mehmet Öç, Mehmet ’in ameliyatsız sağlığına kavuşmasının mümkün olmadığını belirterek, “Ailesinin onayı alınarak ameliyata karar verildi. Yaptığımız ameliyatla kalbindeki deliği kapatıp, damarındaki darlığı giderdik. 2 gün yoğun bakımda tedavisini sürdürdüğümüz hastamızı daha sonra servisimize aldık. Herhangi bir problem yok. Yakında taburcu etmeyi planlıyoruz” dedi.
Sağlık Bakanlığı ’nın 112 Acil Sağlık Hizmetleri çerçevesinde özellikle Doğu ve Güneydoğu Anadolu ’dan çok sayıda hastanın ambulans helikopterle Selçuklu Tıp Fakültesi Hastanesi ’ne getirildiğini belirten Doç. Dr. Öç, “Bu hizmetler acil durumu olan hastalar için çok iyi oldu. Helikopterle gelen hastalarımızı zaman kaybetmeden ameliyata alabiliyoruz. Hastanemizde 600 gram ağırlığında doğan bebeklerden, yetişkinler de dahil olmak üzere her türlü kalp hastalarına hizmet veriyoruz” şeklinde konuştu.
“OÐLUM SAÐLIÐINA KAVUŞTU”
Şanlıurfa ’dan Aksaray ’a mevsimlik tarım işçisi olarak 5 yıldan beri geldiklerini belirten 30 yaşındaki anne Aysel Soylu ise, “Oğlumun kalbindeki delik zamanla büyümüş ve damarlarını tıkamaya başlamış. Aksaray ’da oyun oynadığı sırada aniden eli ve yüzü şişti. Hemen Aksaray Devlet Hastanesi ’ne götürdük. Daha sonra Konya ’ya sevk ettiler. Önce Konya ’da başka bir hastanede anjiyo oldu. Anjiyodan sonra buraya sevk edildik. Burada ameliyatsız iyileşmesinin mümkün olmayacağı söylendi. Doktorların önerisi üzerine eşimle birlikte karar vererek ameliyatı kabul ettik. Doktorlar ameliyatın başarılı geçtiğini belirttiler. Oğlum sağlığına kavuştuğu için mutluyuz” diye konuştu.

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberler

YazarlarAnket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya kutu