Çay içme yarışmasında ülkeler yarıştı

Bu yıl 3.'sü düzenlenen Uluslar arası Tulum ve Müzik Festivali kapsamında 7 ülke en hızlı çay içmek için yarıştı.

07.05.2014 16:35, 9 yıl önce eklendi.
Çay içme yarışmasında ülkeler yarıştı
Festivalin 5. Gününde Rize ’nin Çayeli ilçesinde performans gösterimi için gelen ülkeler ilk önce Çayeli Kaymakamı Abdullah Ayaz ve Çayeli Belediye Başkanı Rıza Çakır ’ı makamında ziyaret ederek ülkelerinden getirdikleri hediyeleri takdim etti. İlçenin Belediye meydanında kurulan sahnede meydanı dolduran kalabalığa kendi ülkelerine has halk oyunları gösterilerini sunan dansçılar katılımcılardan yoğun alkış aldı.
Gecenin finalinde yer alan en hızlı çay içme yarışması ise renkli görüntülere sahne oldu. Hür ülkeyi temsilen aralarından sadece bir kişinin katıldığı yarışmada, yarışmacılar kendilerine verilen 5 bardak sıcak çayı 3 dakikalık süre içerisinde içmeye çalıştı. Oldukça heyecanlı geçen çay içme yarışmasında yarışmaya katılan ülkeler adeta birbirleriyle yarıştı.
Belirtilen süre dolduktan sonra jüri tarafından kontrol edilen bardaklar sonucunda en çok çayı içen Gürcistan birinci olurken, Türkiye ikinci ve festival kapsamında Artvin ’in Arhavi ilçesinde düzenlenen güzellik yarışmasında birinci olan Osetya çay içme yarışmasında üçüncü sırada yer aldı.
Anahtar Kelimeler: Çayrizeyarışma

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberler

YazarlarAnket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. konya implant