Telefon dolandırıcılığı şoförün dikkatiyle önlendi

Yaka meram dolmuş hattında şoför olarak çalışan Hilmi Yavuz’un dikkatinden kaçmayan yolcunun hali telefon dolandırıcılığının önüne geçti.

13.11.2016 15:11, 4 yıl önce eklendi.
Telefon dolandırıcılığı şoförün dikkatiyle önlendi

Bunun üzerine Konya Minibüsçüler Odası Başkanı Muharrem Karabacak tarafından şoför plaketle ödüllendirildi.

Telefon dolandırıcılığının dikkati sonu önüne geçen Minibüsçü şoförü Hilmi Yavuz olayı şöyle anlattı: “Çarşamba günü Yaka meram’dan çarşı istikametinde sefere çıkmıştım. Marina düğün salonu önüne geldiğimde aracıma bir bayanın telaşlı hali dikkatimi çekti. Panik haldeydi.  Kendine bunun nedenini sorduğumda kendini telefonla arayan kişinin savcı olduğunu söyledi. Telefonu alıp dinledim sosyal medyadan takip ettiğimiz haberlerden öğrendiğim kadarıyla telefon dolandırıcısı olduğunu anladım. Bayanın kulağına eğilerek kardeşim bankada yüklü miktar paranız mı var diye sordum. Sizi bankaya para çekip kendilerine vermeye çağırıyor diyerek telefonunu kapatmasını söyledim. Bayan kabul etti. 155 Polis İmdat’ı aradım. Bu arada bayana kesinlikle telefonu kapatma ne isterseniz yapayım diye onları oyala dedim. Aracımla direk ekipler amirliğine hiç durmaksızın gittim. Polis arkadaşlarla görüşmemiz sonucu bayanı teslim ettim. Küçük bir dikkatimiz neticesi suçlu yakalanmış oldu. Bizlerin sosyal ve kültürel eğitiminde emeği geçen dernek çalışanlarına ve başkanımıza teşekkür ederim” dedi.

Dolandırıcılığın önüne geçen şoför Hilmi Yavuz’a odada yapılan törende, Konya Minibüsçüler Umum ve Servis Araçları Odası Başkanı Muharrem Karabacak bir plaket vererek, örnek davranışından dolayı teşekkür etti.

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberlerAnket

Yükleniyor...

Söz Sizde!

NAMAZ VAKİTLERİ

Sosyal Platformlarda

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya havadan çekim, Dinar Sürücü Kursu, Konyada Tadilat