Kart: “ösym iflas etmiş durumda”

CHP Konya Milletvekili Atilla Kart, ÖSYM’nin kendi içinde mevcut olan cemaat yapılanması etrafındaki örgütü koruduğunu, himaye ettiğini ve delilleri kararttığını savunarak, “ÖSYM iflas etmiştir. Türkiye Cumhuriyeti, AKP'nin çiftliği değildir. Herkes bunu görecek ve öğrenecek'' dedi.

07.05.2014 16:35, 9 yıl önce eklendi.
Kart: “ösym iflas etmiş durumda”
Kart, Meclis ’te düzenlediği basın toplantısında, daha önce hakimlik ve savcılık sınav sonuçları ile ilgili basın toplantısı düzenlediğini ve sınav sonuçlarıyla ilgili net bilgileri aktardığını hatırlatarak, ÖSYM'nin, sınavın bütününün 'sakat olduğunu' kabul etmesine rağmen, ortada somut bulgu olmadığı için faillere, sorumlulara ulaşamadıklarını bildirdiğini kaydetti.
Bugün ilgili savcıyı aradığını ve 'yargıçlık sınavında soruların çalındığı ortada, siz ne yapıyorsunuz? ’ diye sorduğunu belirten Kart, “Savcı, 'araya adli tatil girdi, pek çalışma yapamadık, savcılık makamı olarak kendi aramızda istişare edeceğiz' dedi. Ben de bunun üzerine 'umarım hükümetin ajanı gibi davranmazsınız, savcıların bir bölümü hükümetin ajanı gibi davranıyor' dedim. Savcı buna tepki gösterdi, ‘Ben ajan değilim ’ dedi. İki ay olmuş, savcı daha dosyanın kapağına dokunmamış. Bir örgüt bağlantısı var. Devlet nüfuzunu kötüye kullanmak suretiyle Adalet Bakanlığı ve ÖSYM bünyesinde örgüt var. Örgüt sadece Kandil'de yok, Türkiye Cumhuriyeti içinde kamu gücünü kötüye kullanmak suretiyle kurulan çıkar örgütlenmeleri var” dedi.
“ÖSYM iflas etmiş durumda” diyen Kart, kurumun kendi içinde mevcut olan cemaat yapılanması etrafındaki örgütü koruduğunu ve himaye ettiğini, delilleri kararttığını söyledi. “Türkiye cumhuriyeti kimsenin, AKP'nin çiftliği değildir; herkes bunu görecek ve öğrenecek” diyen Kart, Türkiye Cumhuriyeti ’nin sorumluluk sahibi kurumları ve siyasi partileri bulunduğunu belirtti. Kart, “Hukuk devleti ve demokrasi çerçevesinde AKP iktidarının tüm yolsuzluklarını, hukuksuzluklarını bundan böyle de sergilemeye, ortaya çıkarmaya devam edeceğiz” dedi.

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberlerAnket

Yükleniyor...

NAMAZ VAKİTLERİ

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya kutu