Başbakan yardımcısı bozdağ konya’da

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ çeşitli programlara katılmak üzere Konya’ya geldi. Çayırbağı Kuran Kursu yeni binası temel atma töreninde konuşan Bozdağ, “İstiyoruz ki, bu ülkenin insanları hem modern dünyanın gerekleri olan bilim ve fen ile donanmış olsun, hem de dinini, kitabını doğru öğrensin” dedi.

07.05.2014 16:35, 7 yıl önce eklendi.
Başbakan yardımcısı bozdağ konya’da
Başbakan Yardımcısı Bozdağ, beraberinde Konya Valisi Aydın Nezih Doğan, AK Parti Konya Milletvekilleri Mustafa Kabakcı, İlhan Yerlikaya, Ayşe Türkmenoğlu ve protokol mensupları ile Konya ’nın merkez Meram ilçesi Çayırbağı Mahallesi ’nde bulunan Çayırbağı Kuran Kursu ’nun yeni binasının temel atma törenine katıldı. Törende konuşan Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, “Bugün Milli Eğitim müfredatı içerisinde insanlarımızın kitabı olan Kur ’an-ı Kerim ’i ve Peygamberinin hayatını doğrudan öğrenme imkanı getirdik. Bu da tarihi bir adım oldu. Tarihi bir adım, önemli bir gelişme, bir değişim oldu. Öte yandan, hafızlık ile ilgili yaşanan sıkıntıyı çözmek adına da bir başka adım attık. İlk 8 ’i bitiren yavrularımızın velileri eğer çocuklarını hafızlık eğitimine göndermek isterlerse, bunları bir yıl zorunlu eğitime devamlılık konusunda izinli sayan bir düzenleme yaptık. Onlar o sürede hafızlığını tamamlayacaklar ve eğitime kaldıkları yerden devam edecekler. Böylece bir başka imkanı da getirmiş olduk. Biz istiyoruz ki, bu ülkenin insanları hem modern dünyanın gerekleri olan bilim ve fen ile donanmış olsun, hem de dinini, kitabını doğru öğrensin. Çünkü dinini doğru bilen insanlar insanlığa daha doğru, daha verimli hizmetleri sunarlar ve hizmetleri hayata geçirirler. Biz buna inanıyoruz. O yüzden dinin doğru anlatılması, doğru öğretilmesi ve doğru bilinmesi konusunda adımlar atılmasını faydalı bulduğumuzu söylüyoruz. O yüzden hayırlı hizmete destek olan hayırlı iş adamlarımıza da teşekkür ediyoruz” dedi.
Konuşmasının ardından Başbakan Yardımcısı Bozdağ ve protokol mensupları birlikte butona basarak Çayırbağı Kuran Kursu yeni binasının temelini attılar.

Yorum yapYorumlar

Henüz yorum yapılmamış!

Diğer haberlerAnket

Yükleniyor...

Söz Sizde!

NAMAZ VAKİTLERİ

Sosyal Platformlarda

Rss Bağlantıları

Sistem


İmer yayın organı


Bu web sitesi tamamen özgür yazılım araçları kullanılarak sanater tarafından yapılıp, yayınlanmaktadır. Konya havadan çekim, Dinar Sürücü Kursu, Konyada Tadilat